ARANŻACJA PRZESTRZENI BIUROWEJ – KANCELARIA MILBANK

Ostatnio w modzie jest BE LOCAL nie tylko na naszym rodzimym podwórku ale również w świecie. Zmierzając ku unifikacji coraz częściej podkreślamy lokalne tradycje i kulturę.
Przepięknie ujęła to grupa projektowa Triptyque Architecture aranżując przestrzeń biurową kancelarii prawnej Milbank w São Paulo. Ta światowej sławy korporacja otwierając swoje biuro w Bazylii dostosowała swoje wnętrza do lokalnej tradycji dzięki czemu wzbudziła zaufanie wśród potencjalnych klientów i umocniła swoją pozycję na brazylijskim rynku.
Wracając do aranżacji biura, przestrzeń tutaj świetnie dostosowuje się do pracy. Przesuwne drewniane ściany mogą zmieniać aranżację biura a szklane przegrody tworzą atmosferę otwartości. Aż chce się wejść do środka. Wnętrza te charakteryzuje prosta linia,  surowość i bezpretensjonalność kształtów, co stanowi wspaniałe tło dla otaczającej sztuki. Przemieszczając się po wnętrzach spacerujemy ścieżką brazylijskich ikon designu. W sali konferencyjnej spotkamy Niemeyer’a (stół), w recepcji  Paulo Mendes da Rocha ( krzesła) zaś w biurach prawników Sergio Rodrigues’a.
Zapraszam na spacer…

źródło, photos © pedro kokMożliwość komentowania jest wyłączona.