BLACK AND WHITE OR WHITE AND BLACK?

Czerń i biel czyli szyk, elegancja i klasyka. Czarno białe wnętrza należą do tych „bezpiecznych”. Jeśli trzymamy się kilku prostych zasad łatwo stworzyć wnętrze z klasą i charakterem.

Decydując się na wnętrze w tych barwach najważniejsza jest konsekwencja. Oczywiście można dodać akcenty kolorystyczne (maksymalnie dwa) lub materiałowe (np.: naturalne drewno), ale najważniejsze jest aby zachować odpowiednią równowagę. Dodatki kolorystyczne, jak sama nazwa wskazuje, nie mogą dominować.

Jeśli nie mamy pomysłu jak urządzić własne cztery kąty to bardzo polecam taki zestaw. Posługując się bielą i czernią możemy stworzyć przestrzeń nowoczesną, poprzez zastosowanie wysokiego połysku w materiałach lub retro, wprowadzając charakterystyczną pepitkę lub pasy na ścianie w połączeniu ze stylowymi meblami.
Wnętrza czarno biała nie muszą być wyrafinowane. Wprowadzając jako dodatek drewno, możemy w bardzo szybki sposób ocieplić atmosferę. Przykładem takiego połączenia może być mieszkanie w Kopenhadze (Dania). 

source
Jeśli jednak marzycie o elegancji to polecam zapoznać się z pracami  Joseph Dirand Architecture.
W ich pracy dominuje czerń z bielą np.: projekt 5th Avenue Penthouse w New York. Przepiękne przestrzenie, tylko popatrzcie.

source
Tutaj jeszcze parę inspiracji.

source
Czarno białe wnętrza są po prostu ponadczasowe i elastyczne, za pomocą kilku dodatków można szybko je odświeżyć. Mieszkanie urządzone w ten sposób zawsze jest pełne szyku i robi wrażenie na odbiorcy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.