KOLOR ROKU 2015 – MARSALA

W każdym roku typowany jest jeden kolor na barwę dominującą. Pantone co roku przygotowuje zestawienie kolorów, które będzie odgrywać ważną rolę dla przemysłu związanego z designem, wzornictwem i projektowaniem. To projektanci za sprawą swoich projektów sugerują , jaki kolor zasługuje na miano koloru roku.

Barwa MARSALA, czyli odcień brudnego bordo, został uznany przez Pantone kolorem roku 2015. Urządzając wnętrze warto zwrócić uwagę na ten odcień, gdyż będzie on dominował w designie i modzie.
„Kolor marsala można opisać jako ziemisty odcień winnej czerwieni. To kolor, który pobudza nasze ciało, umysł i duszę, ten odcień oddaje pewność siebie i stabilność” – wyjaśniła Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone.

mat. prasowe PANTONE
Będzie to najbardziej wyrazisty odcień nadchodzącego sezonu. Barwa włoskiego wina jest gustowna, choć niełatwa i dość przytłaczająca, ma się kojarzyć z bogactwem, poczuciem spełnienia, równocześnie, równocześnie jej ziemisty odcień przywołuje związek z naturą.
 Kim Joon / Louis Vuitton / Zara Home
pinterest / Kim Joon / pinterest
We wnętrzach kolor ten z łatwością jednoczy inne elementy w pomieszczeniu. Jego odcienie bardzo dobrze grają na dywanach i tapicerowanych melbach ale również na ścianach wygląda imponująco. Ciepły ton tej barwy wzbogaca każde pomieszczenie – nadając przy tym nutki luksusu. Marsala bardzo dobrze współgra z wieloma kolorami; najlepiej jednak z kolorami ziemi i natury jak szarości i beże, bursztyny, umbra, złoto i zieleń, ale również z turkusem i niebieskim.
Pantone’s Color Report of the Year 2015
Jest to odcień, który jest bardzo atrakcyjny dla designu i wzornictwa przemysłowego. Warto zwrócić na niego uwagę przy następnych zakupach.
 source
source
mat. prasowe PANTONE
source
mat. prasowe PANTONE


2 odpowiedzi na “KOLOR ROKU 2015 – MARSALA”

  1. Katarzyna Jurczenia napisał(a):

    Nieco burasowaty ten kolor… 🙂 Ciekawa jestem jak będzie się sprawdzał w nowych trendach i dodatkach 🙂

  2. HOME LOVE napisał(a):

    Myślę, że daje dużo nowych możliwości. Bardzo dobrze współgra z panującymi ostatnio pastelami 🙂