LAWENDOWY POWIEW PROWANSJI

Ciepłe, przytulne, pełne uroku i wygodne, takie jest wnętrze w stylu prowansalskim.

Bazuje na skąpanej w słońcu i lawendzie Prowansji. Jak na Francję przystało – dobrze scala elementy rustykalne z dworskimi. Nowoczesny styl prowansalski oferuje doskonałą alternatywę dla miejskiego zgiełku. Jest przede wszystkim elegancki, prosty w zastosowaniu i niebywale atrakcyjny.  

 source
source
Styl prowansalski łączy w sobie franscuski szyk i ciepłe wnętrza z współczesnymi funkcjonalnymi rozwiązaniami. 
 source
source
W stylu prowansalskim dominują materiały takie jak kamień, drewno, ceramika. Drewno najczęściej występuje w formie dekoracyjnych belek pod sufitem oraz mebli najczęściej stylizowanych na stare. Są to meble „z duszą”, na których widać upływ czasu i użytkowania. Przeważają tu ciężkie kredensy postarzane za pomocą jasnych farb z licznymi szufladkami, krzesła, stoły i fotele o wygiętych, często rzeźbionych nogach.
source 
source
Prowansja jest niepowtarzalnym, wapaniałym i spektakularnym terenem z bajecznymi widokami na pola lawendy i cudowne słoneczne niebo. Dlatego kolory w pomieszczeniach powinny odzwierceidlać ten krajobraz poprzez zastosowanie niebieskich i złotych barw, fioletów w odcieniach bzu, miękkich białych oraz jasnozielonych odcieni ukazujących naturalne urzekające otoczenie Prowansji. 
source
 source
source
Świeże kwiaty, przyjemne sielankowe motywy oraz barwne wzory kwiatowe są istotnymi elementami wystroju wnętrz nowoczesnego stylu prowansalskiego. Styl ten opiera się na tworzeniu atmosfery spokojnej francuskiej prowincji, gdzie spokój i relaks oraz spokojny styl życia mieszają się z wygodnymi i aktualnymi pomysłami. 
 source
 source
source
W projektowaniu prowansalskiego wntętrza użyć można przeróżne kute półki, wazony, obrazy czy koszyki. Można również udekorować pomieszczenia przyprawami w słoiczkach, ziołami kolorowymi karafkami czy lawendą. 
  source

source
To właśnie drobne akcesoria sprawią, że szybko stworzysz klimat Prowansji w swoim mieszkaniu. Są one niezwykle ważne w tworzeniu francuskiego, sielankowego klimatu. Wystarczy ładne lustro, kilka poduszek z lawenowym kwiatowym motywem, lampka nocna czy świeczka w stylu prowansalskim by stworzyć niepowtarzalną scenerię. 
source
 source
source
Sam w sobie styl prowansalski jest kumulacją subtelności oraz tradycjonalizmu. Tworzy wyszukane wnętrza. Nie zapominajmy by łączone elementy komponowane były w jedną całość, inaczej nie uda nam się sprawić, by dekorowane wnętrze było harmonijne i spójne. Postarajmy się, by dodatki nie stały się przyczyną zaburzenia założeń, jakie przyjęliśmy przy tworzeniu stylu prowansalskiego. Czyż nie jest prawdą stwierdzenie, iż prostota czyni piękno…


Możliwość komentowania jest wyłączona.