POP ART – SZALEŃSTWO KONSUMPCJONIZMU

Wchodząc do takiego wnętrza czuć dynamikę i radość. Styl ten to rezygnacja z naturalnych materiałów na rzecz tworzyw sztucznych. Pełno tu symboli i produktów wytworzonych przez cywilizację w otoczce dużej ilości dodatków i mocnych kolorów jak
czerwień, fiolety, zielenie, pomarańcze, żółcienie. Pomieszczenie takie ociera się o kicz jednak jest to efekt zamierzony. Aby go zrozumieć należy poznać jego genezę. Pamiętacie słynną Marilyn Monroe Andy-ego Warhol’a  czy puszki zupy pomidorowej Campbell .
 source: / 1 / 2 /
Jeden z czołowych przedstawicieli tego nurtu wszytko czym się zajmował podczas tworzenia, traktował przedmiotowo i bez zbędnych emocji. Na jego pracach zobaczymy artykuły konsumpcyjne społeczeństwa oraz sylwetki osób popularnych. Była to reakcja na narastający konsumpcjonizm i rozwijający się przemysł reklamowy.
Wnętrza w stylu pop art można podzielić na dwie kategorie. Jedne to ciężkie i karykaturalne a drugie subtelne i landrynkowe. Pomieszczenia takie są pełne energii jednak polecam ten styl głównie osobom odważnym. 

Jak uzyskać styl pop-art we wnętrzach?

 

 

 

Na początek musimy zdecydować czy idziemy w kierunku komiksowo – karykaturalnym czy lekkim i landrynkowym.
source
Materiały
Wybierając materiał konsekwentnie rezygnujemy z tych naturalnych na rzecz tworzyw sztucznych. Podstawowe to plastik, pleksi, skaj i akryl np: plastikowe krzesła o fantazyjnych kształtach. Jeżeli chcemy użyć drewna to tylko pomalowane, np.: w kolory jasnych pasteli lub biały.
 source
Kolor
Bardzo ważny w stylu pop-art.  Należy używać kolorów mocnych i zdecydowanych takich jak jasny zielony, mocna czerwień i granat, także żółty i pomarańcz. W tym przypadku również trzeba zdecydować na jedną z dwóch metod. Możemy na białych ścianach wyeksponować kolorowe meble i dodatki, co daje wnętrze subtelne i lekkie. Lub zaszaleć z wzorzystą tapetą i dobrać pod nią dodatki i meble przez co uzyskamy cięższe wnętrze.
source
Symbolika
Najważniejsza przy pop-arcie. Powinniśmy stosować symbolikę konsumpcjonizmu: przedmioty codziennego użytku, opakowania markowych produktów, komiksy, postaci z kreskówek
i produkty wytworzone przez cywilizację, a zwłaszcza kulturę popularną. Rysunkowe motywy pojawiają się na na meblach, ścianach i tkaninach.
source: / 1 / 2 / 3 /
Wzory
Śmiałe formy uzupełniane są o duże wzory. Wybieramy te duże i geometryczne jak koła, kwadraty czy romby.
 source
Dodatki
Uzupełnieniem żywych kolorów i śmiałych barw są dobrze dobrane dodatki. W takim pomieszczeniu jest dużo  ozdób i bibelotów, które nie tworzą kompletów tylko są swobodnie zestawione. Szalejmy w ich doborze jak np.: fotel na jednej nodze o „kosmicznych” kształtach stojący obok kolorowej pufy lub czerwonych ust, różnobarwne wazony zarówno w prostych jak i szalonych kształtach na tle plakatów w stylu Andy-ego Warhol-a. 
 source
 
Wnętrze w stylu pop-art jest śmiałe i nastawione na wielość doznań.
source
source

source: / 1 / 2 / 3 /Możliwość komentowania jest wyłączona.