PROCES NASZEJ PRACY

 


01 Poznajmy się

Na początku poznajemy naszego Klienta, jego potrzeby, marzenia, preferowaną estetykę i rozwiązania. Dokładnie analizujemy projektowaną lub istniejącą strukturę i przestrzeń architektoniczną pod kątem funkcji, oświetlenia, wyposażenia i ergonomii. Rozmawiamy o kolorach, materiałach, odczuciach jakie ma nieść przyszłe wnętrze ale również o tym jaki jest planowany budżet Klienta, tak aby projekt wnętrza w pełni odpowiadał jego potrzebom i możliwością.

 


02 Inwentaryzacja

Przed rozpoczęciem pracy wykonujemy inwentaryzację czyli dokładne pomiary wnętrza i dokumentację fotograficzną aby sam projekt wykonawczy bazował tylko na realnych wymiarach. Jeśli inwestycja jest w fazie projektowania bądź realizacji to pracujemy na wymiarach przekazanych przez Inwestora a samą inwentaryzację wykonujemy najszybciej jak to możliwe.

 


03 Model 3D

Na podstawie inwentaryzacji bądź przekazanych projektów wykonujemy model 3d wnętrza, który staje się dla nas bazą do rozpoczęcia pracy nad koncepcją.

 


04 Koncepcja wnętrza

Na początku zastanawiamy się nad funkcjonalnością i ergonomią wnętrza. Bierzemy pod uwagę tryb życia oraz przyzwyczajenia mieszkańców. Zazwyczaj powstaje kilka wariantów, z których wybieramy najlepszy. Następnie wybieramy konkretne meble, oświetlenia, materiały oraz kolorystykę.

 


05 Wizualizacje

Następnie tworzymy wizualizacje komputerowe, które pomagają Klientom w lepszym zorientowaniu się w przestrzeni.

 


06 Kosztorys

Na podstawie szczegółowego projektu koncepcyjnego powstaje pakiet wycen. Powstaje kosztorys i na jego podstawie podejmujemy finalne decyzje do realizacji projektu wykonawczego.

 


 07 Projekt wykonawczy

W następnym etapie przechodzimy do szczegółowego projektu wykonawczego, który zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne ekipie remontowo – budowlanej. Uzupełniamy projekt o kolejne rzuty: rysunki instalacji elektrycznej i oświetlenia, rysunki sufitu podwieszanego (jeśli wymagane). Jesteśmy do dyspozycji dla wszystkich innych projektantów ( klimatyzacja, systemy inteligentne, nagłośnienie, etc ), którzy współtworzą cały projekt.

 


08 Realizacja i nadzór autorski

Podczas realizacji zazwyczaj wykonujemy nadzór autorski czyli kontrola i monitorowanie wykonawców pod kątem zgodności wykonywanych prac z dokumentacją i jakości.

 


09 Wiedza

Na każdym etapie projektowania służymy klientom swoją szeroką wiedzą techniczną oraz jesteśmy w stanie polecić naszym Klientom sprawdzonych podwykonawców.Jesteśmy w stanie koordynować zamówienia z Polski i zagranicy.

 


10 Zakończenie realizacji

Bezcennym momentem jest dla nas urzeczywistnienie projektu. Zależy nam aby prace zakończyć możliwie szybko i zgodnie z założeniami.