PRZEMYSŁOWY INDUSTRIALIZM

Jednym z bardziej interesujących jest styl industrialny będący odzwierciedleniem śmiałości oraz swobody, a równocześnie jest on uważany za luksusowy i gustowny. 

Po kryzysie w USA w XXw wiele fabryk upadło. Stąd też pojawiła się możliwość zagospodarowania tychże zakładów przemysłowych na przestrzenie dla artystów. Od tego czasu Nowy Jork narzucał trendy w modzie, również wśród projektantów wnętrz.  

source
source 
source
Nietypową ale zarazem intrygującą kombinację tworzą w stylistyce industrialnej duże okna ze szczeblinami (szprosami), wysokie sufity, betonowe lub metalowe belki. Takie zabudowania z marszu dyktowały formę otwartej przestrzeni.
 source

source
Charakterystyczne dla tego stylu są duże przestrzenie, otwarte kuchnie, często rozbite ścianki działowe potęgujące jeszcze bardziej efekt przelotowości.
 source

source
Ściany z cegły, kamienia bądź pokryte surowym betonem, dużo szkła i metalu to wszystko dodaje wnętrzom chłodnej i minimalnej formy.
source
 source
 source
source
Industrialne wyposażenie wnętrza, jego meble i dodatki, potrafią nawet niewielkie mieszkanie przekształcić w nowoczesne i wielofunkcyjne pomieszczenie łączące w sobie salon, jadalnie czy sypialnię. 
 source
source
source
Skromny zasób elementów wyposażenia pozwoli uniknąć zagracenia oraz przepełnienia. Najlepiej jednak styl industrialny łączy się z mieszkaniami typu loft, gdzie pokazuje w pełni swoje możliwości artystyczne.
source 
Odkryte orurowania, kratownice, szyny, podpory dachowe, słupy itp., wszystko to powinno zostać wyraźnie uwydatnione.
source 
Nie obawiajmy się surowości i minimalizmu wynikającego z użycia charakterystycznej dla tego stylu palety barw. Poprzez użycie bieli, szarości, czerni oraz zimnych brązów osiągniemy zamierzony efekt eksponujący naturalne piękno mieszkania.
source 
Unikać jednak należy tkanin (firan i zasłon) blokujących dostęp do światła, które to powinno mieć nieograniczony dostęp do naszego pomieszczenia.
source 
Aby jeszcze bardziej podkreślić fabryczny charakter pomieszczenia należy koniecznie dopasować odpowiednie oświetlenie. 
source 
source
Idealnym wyborem będą tu ciężkie lampy techniczne, metalowe oprawy i klosze, żarówki na kablach itp. 
source 
source
Uwydatnić należy dodatkowo wszelkie okablowanie. Im więcej przewodów elektrycznych tym lepiej będzie się prezentowało wnętrze.
„Zadbaj o to, by podobne elementy pojawiały się w całym wnętrzu. Styl industrialny polega na ujednolicaniu, dlatego też poszczególne strefy nie mogą się odcinać – jeśli staniesz w drzwiach swojego industrialnego mieszkania Twój wzrok powinien płynnie przesuwać się po całej przestrzeni, bez wyraźnych granic między strefami mieszkania”
 source
Możliwość komentowania jest wyłączona.