STYL ANGIELSKI – SIELSKO I UROKLIWIE

source
Wchodząc do takiego pomieszczenia pragnie się usiąść na jednej z wygodnych kanap i pozostać na  dłużej. Jest tu bardzo rodzinnie, miło i serdecznie.
source
Mnóstwo w nim ocieplających wnętrza tkanin i pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
source
Pojawia się duża ilość mebli zarówno tych stylizowanych i antyków, ozdób oraz dodatków jak również wzorów z motywami kwitowymi i myśliwskimi.
source
SYPIALNIA
Jeśli wydaje Ci się, że styl angielski jest zbiorem różnych stylów to masz rację. Wzornictwo łączy style chabby chick, styl glamur, ludwikański, rustykalny, eklektyczny itd. nadając im niepowtarzalny charakter, który najlepiej widać w sypialniach.
source
Tam dominuje wzór, faktura i motyw tak charakterystyczna dla tego stylu. Całość jednak ma w sobie tą lekkość i fantazyjność sprawiając, że mieszkaniec takowej sypialni czuje się w niej zrównoważony, swobodny i spokojny.
source
SALON
Panem i władcą w angielskim salonie jest kominek, wokół którego wszystko się dzieje. Jest centralną i nieodłączną częścią wnętrza. Przy nim nigdy nie zabraknie mięciutkiego koca, puszystej poduszki, by w jego cieple cieszyć się bajecznym kącikiem tak różnym od zimnych i minimalistycznych wnętrz, które trudno nazwać przytulnym domem.
source
source
KUCHNIA
Kuchenne meble stylu angielskiego cechują jasne kolory, obficie inkrustowane fronty i detale, mnóstwo szuflad oraz sowitych uchwytów.
source
Podstawową paletę barw tworzą tutaj wanilia, kolor kremowy oraz wszystkie jasne odcienie. Meble wykonywane są dla osób potrafiących docenić tradycję oraz swojskość. Szczególny nacisk jest tu kładziony na meble wykonywane z litego drewna oraz ręcznie wykonywane ornamenty.
source
 
 
 
 
 
 
 
 
ŁAZIENKA
Łazienka to typowy przykład wpływu stylu angielskiego który odznaczył swoje piętno na przełomie wieków.
source
Charakterystyczne baterie umywalkowe dziwią nas od dawien dawna. Połączenie drewna, paneli i ceramiki tworzy niebanalne rozwiązania.
source
DODATKI ORAZ MATERIAŁY
Nastrojowy, konserwatywny, malowniczy a zarazem idylliczny i domowy. Z jednej strony mający całkiem solidne oparcie na drewnianych meblach, przez Anglików najbardziej upodobanych tych dębowych, a z drugiej – opływający miękkością dywanów, puszystością poduszek, urozmaicony dodatkami i bibelotami.
source
 source
source
Tu dominują głównie kolory pastelowe, materiały przesycone historycznymi motywami tak godnie i efektywnie eksponowanych przez różnego rodzaju faktury i detale.
source

Liczne kinkiety oraz lustra rozświetlają i dodają na znaczeniu tej różnorodności. Marszczenia, skóra, frędzle, kwiaty czy kratka czy to nie ulubione elementy dominujące w tym stylu?

 source
source
source
source
Styl angielski to lokata długoterminowa. Protestuje chwilowym trendom. „Tak jak mieszkańcy wysp, jest spokojny, zrównoważony. Dzięki temu, urządzone „po angielsku” wnętrza są przytulne i sprzyjają relaksowi, nie tracąc jednocześnie na elegancji- komentuje Aneta Mroczkiewicz z firmy Koma”


Możliwość komentowania jest wyłączona.