STYL GLAMOUR – ACH TEN BLASK !

Dziś, w ramach cyklu Home with Style, zapraszamy do krainy blichtru, blasku i luksusu czyli styl Glamour.
Styl ten, bardzo popularny w ostatnich latach, przyciąga elegancją, indywidualnością i ekstrawaganckim luksusem.
To materiałowe i kolorystyczne kontrasty, odpowiednie połączenie połyskujących dodatków. Barokowy przepych potraktowany z przymrużeniem oka.
Aby stworzyć wnętrze w stylu glamour po pierwsze musimy się dobrze bawić, z humorem wprowadzać nietuzinkowe formy i  zaskakujące połączenia.Balansować na granicy kiczu (uważając aby jej nie przekroczyć).

Jak wprowadzić ten najbardziej widowiskowy efekt do swojego wnętrza?

1.    PIKOWANIE

Pikowane meble, zagłówki łóżek a nawet ściany. Pamiętając aby nie przesadzić. Dobrze jak wybierzemy jeden element i połączymy go z żywym kolorem np.: różowa pikowana kanapa na tle ściany w duże, srebrne wzory.

2.    OŚWIETLANIE

We wnętrzu glamour wszystko jest pełne blasku a światło powinno podkreślać jeszcze ten efekt, dlatego światło jest tu bardzo ważne. Żyrandole – obowiązkowo stylizowane uzupełnione pięknymi świecznikami.

3.    ŚCIANY

Nigdy nie są puste. Pomalowane w żywe kolory lub pokryte tapetą, materiałem. Dla podkreślenia efektu luksusu ściany oprawiamy w listwy. Tapety z bogatymi, dużymi wzorami lub panele ścienne z pikowaniami. Dużo i bogato.

4.    KOLORY

Wyraziste, nasycone, żywe. Nie znajdziecie tu spokojnego beżu czy szarości; ma być złoto, srebro, czerń i biel oraz wszelkiego rodzaju fiolety, fuksje i amaranty, ale także żółcie, turkusy, róże i szmaragdy (jednak tylko w dodatkach, nie pełnią funkcji głównego koloru).  Stylizowany mebel możemy pomalować na żywy kolor na przykład żółty, który będzie świetnie się wyróżniał i podkreślał ekstrawaganckość miejsca.  Przy doborze kolorów należy pamiętać aby nie przesadzić. Wnętrze na ma nie męczyć widza a swoją teatralnością zapraszać do środka.

5.    DODATKI

Siłą tego stylu są dodatki; luksusowe, stylizowane elementy. Ma być dużo i bogato. Złoto w połączeniu ze srebrem. Dekoracyjność. Ozdobny wazon na kwiaty czy błyszczący świecznik. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju ramy luster, obrazów ale również puste powieszone na ścianie dodają smaczku.

6.    MATERIAŁY

Meble obite aksamitami, kryształowe żyrandole, mięsiste tkaniny, ale również imitacja szlachetnych materiałów – na przykład bardzo popularne stylizowane żyrandole wykonane z plastiku. Ma wyglądać bogato. Dla pokreślenia efektu blichtru, błyszczące materiały odbijające światło. Szkło, metal i błyszczące lakierowane powierzchnie. Meble wykonane na wysoki połysk, metalowe dodatki.  Dodatkowo duże, wyraziste wzory, odważnie stosowane na tapetach. Przy wyborze materiałów należy kierować się zasadą kontrastu i uważać aby nie przesadzić.

7.    LUSTRA

Potęgujące efekt odbicia i światła, oprawione w duże, na bogato stylizowane ramy.

source: / 1 / 2 / 3 / 4 /
MUST HAVE w stylu GLAMOUR

Nie starajcie się połączyć wszystkich elementów jednocześnie, pamiętajcie o zaskakującym połączeniu a przede wszystkim bawcie się. Zabawa pozwoli wam zrozumieć styl glamour. Urządzajcie swoje wnętrze z dozą humoru, wtedy wychodzi najlepiej.

Jeśli planujecie wystrój pełen blasku warto zajrzeć do takich sklepów jak: 9design,  

A Wam jak się podoba ten styl czujecie się w nim dobrze?

source: / 1 / 2 / 3 /Możliwość komentowania jest wyłączona.