Poniżej przedstawiamy krótki opis poszczególnych stylów. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Afrykański – drapieżna natura
Styl ten to odwzorowanie tęsknoty za ciepłym i niebezpiecznym Czarnym Lądem. To kolory ziemi: czerń, brąz, beże, żółcie, czerwień, pomarańcz oraz naturalne materiały takie jak: bambus, wiklina, drewno, trawy, kamień i imitacja kości słoniowej.

Angielski – przytulnie i rodzinnie
Wchodząc do takiego pomieszczenia pragnie się usiąść na jednej z wygodnych kanap i pozostać na dłużej. Jest tu bardzo rodzinnie, miło i ciepło. Pełno w nim ocieplających wnętrza tkani i pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Pojawia się tu duża ilość mebli, ozdób i dodatków oraz wzorów z motywami kwitowymi i myśliwskimi.

Art deco – prostota tradycji
Styl ten to przede wszystkim przedmioty i meble pochodzące z lat dwudziestych i trzydziestych naszego stulecia, ale także nowe stylizowane na art dco. Wnętrza te charakteryzują się zgeometryzowaną linią i bryłą, zaś ich walory dekoracyjne wydobywane są głównie przez wykorzystywanie naturalnego piękna drewna. Art deco był odpowiedzią na produkcję masową. Dlatego przedmioty w tym stylu charakteryzują się rzemieślniczą solidnością, dobrą jakością i klasą ; łączą funkcjonalizm i piękno.

Biedermeier – mieszczański klasycyzm
To w dużym zaokrągleniu klasycyzm do życia. Styl ten czerpie z niego dużą inspirację, jednak znacznie upraszcza formę. Cechuje się prostotą, wygodą i przytulnością. Przeznaczony dla ludzi ceniących nade wszystko prywatność życia domowego, którzy potrzebują spokoju, przytulnych wnętrz i wrażenia dostatku. Kładziony jest nacisk na użyteczność i wygodę projektowanych przedmiotów - to właśnie przedstawicielem tego stylu są sprężyny do tapicerowanych kanap czy foteli, które miały za zadanie zapewniać komfortowy wypoczynek.

Dworkowy – tradycja szlacheckiego dworku
W tym stylu dominują naturalne materiały i antyki; to tradycja w połączeniu z przytulnością i wygodą. Ważny jest tu umiar i wyczucie. Wnętrze takie nie epatuje bogactwem ale historią. Mile widziane są pamiątki rodzinne w stylu wiszącej szabli lub portretu rodzinnego. Meble zaś mają znamiona upływu czasu. Charakterystyczna dla tego wnętrza jest biblioteczka i stylowe biurko.

Eklektyczny , czyli stylowy miszmasz
Eklektyzm charakteryzuje się łączeniem elementów pochodzących z różnych epok, stylów i kierunków. Należy jednak bardzo uważać i mieć dużo wyczucia ponieważ jest bardzo cienka granica pomiędzy kiczem a eklektyzmem.

Ekologiczny – z tęsknoty za naturalnym pięknem
Nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej odpoczywa na łonie natury. Wnętrza w tak zwanym stylu Eco to odwołanie się do niej przy jednoczesnym wykorzystaniu surowców naturalnych. Bycie EKO to świadomy wybór produktów, które minimalnie szkodzą środowisku i których wytworzenie jest dla niego obojętne. We wnętrzach ekologicznych wykorzystywane są naturalne produkty, materiały i rozwiązania, które są wartością samą w sobie. Charakterystyczna dla tego stylu jest neutralna kolorystyka. Wnętrza są ciepłe, proste w formie i oszczędne w dekoracje.

Etniczny – powiew egzotyki
Styl ten ma wiele odsłon. Wspólną cechą jest wykorzystanie we wnętrzach motywów i wzorów egzotycznych dla nas kultur. Mamy bardzo duży obszar tematyczny taki jak region marokański, meksykański, południowo- albo wschodnioafrykański, hinduski czy południowo-wschodnioazjatycki, wyspy Pacyfiku, albo nawet kulturę Inków oraz wiele innych. Kiedy już wybierzemy interesującą nas kulturę dobieramy charakterystyczne dla niej i regionu elementy. Wnętrze takie przenosi nas w odległe miejsca, mamy możliwość podróży do odległych zakątków świata, poczuć się jak Indiana Jones.

Francuski – wytworna elegancja
Szyk i niezobowiązująca elegancja. Styl wytworny, ale nie przesadnie bogaty, który łączy cechy na pozór wykluczające się. Przytulne, bezpretensjonalne i pozbawione sztywnej oficjalności wnętrza goszczą dużą ilość pamiątek i historycznych drobiazgów. Znaczną rolę odgrywają piękne tkaniny i dekoracyjna ornamentyka.

Glamur - ach ten blask
Wnętrza glamour są szykowne i pełne wyszukanych materiałów wykończeniowych. To blask, złoto, srebro, brokat, szlachetne tkaniny, czerń, fiolet, fuksje, amaranty i aksamit. Styl ten to lśniące powierzchnie w połączeniu z pikowanymi meblami i lustrami.

Góralski- czym chata bogata
Styl góralski nawiązuje do ziemi, z której się wywodzi. Tutaj, pośród pięknych gór możemy podziwiać wspaniałe chaty z bali. Wnętrza wypełnione są meblami, które są prawdziwymi perełkami wśród rękodzieła. Wykonane z drewna przez miejscowych artystów, nadają wnętrzu swojskości i przytulności. Charakterystyczne tradycyjne sprzęty oraz naturalne materiały przyozdobione są dekoracyjnym wzorem.

Hampton - luksus na plaży
Luksusowy domek na pięknej słonecznej plaży jest dokładnie odwzorowaniem stylu Hampton. Wnętrza te łączą klasyczne elementy wystroju z meblami i drobiazgami o rustykalnym i kolonialnym rodowodzie. Przestrzenie są eleganckie a przy tym przytulne i bezpretensjonalne. Dekoracje i kolory inspirowane naturą mają wywoływać skojarzenia z nadmorskim krajobrazem.

Industrialny - technika życia
Surowy styl przemysłowy, proste kształty, konstrukcja często z widocznych metalowych elementów. Sprzęty z zastosowanymi najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają duży komfort. Charakterystyczny minimalizm i surowość techniki. Styl ten jest nie jako przejawem symbiozy człowieka z rozwijającą się techniką. Bardzo dobrze prezentuje się na dużych przestrzeniach na przykład w tzw. loftach.

Japoński – urok wieczności natury
Wywodzi się on ze stylu zen. Tutaj jednak odnajdujemy więcej elementów we wnętrzu takie jak urocze małe fontanny, drzewka bonsai, porcelanowe lalki czy malowidła naścienne. Jest to nadal minimalizm przy jednoczesnym uroku małych pomieszczeń, prostocie rzeczy, poczuciu wieczności. Światło we wnętrzu odgrywa tu znacząca rolę - rzadko jest ono używane w pełni. Głównie występuje w postaci delikatnego światła bocznego. Styl ten bazuje na jasnych barwach, prostych formach i naturalnych akcentach.

Klasyczny - ponadczasowa elegancja
To wygoda, elegancja i harmonia. Klasyczne może być zarówno wnętrze urządzone antykami, jak i meblami współczesnymi, o prostych liniach. Nazwa odnosi się raczej do form klasycznych dla różnych stylów; opisuje umiar, dobry smak i przywiązanie do tradycji. W klasyce liczą się wysokiej jakości materiały i dbałość o szczegóły, a także unikanie mocnych kontrastów

Kolonialny – powiew egzotyki
Podstawą są meble o prostych formach w połączeniu z egzotycznymi dodatkami. Wnętrze takie jest dostojne i ponadczasowe. Przeplata się tutaj klasyczna elegancja z egzotycznymi materiałami, ornamentami i kolorystyką oraz szlachetnością wielu gatunków drewna.

Minimalizm – mniej znaczy więcej
Harmonia, umiar, perfekcja, czysta forma i przestrzenność - to najważniejsze cechy tego stylu, który trzyma się zasady im mniej tym lepiej. Dużą rolę odgrywa tu funkcjonalizm. Wnętrza minimalistyczne są surowe, ascetyczne, gdzie nie ma miejsca na wyszukane dekoracje, ozdoby. Oświetlenie nie rzucające się w oczy ma za zadanie wydobywać faktury mebli i ścian.

Nowoczesny , czyli niech żyje wolność !
Charakterystyczny jest dla niego brak reguł. To pięknie wyeksponowane proste formy w połączeniu z kolorowymi deseniami. Stylowe połączenie nowoczesnego wzornictwa, technologii i materiałów pokazuje, że nic tu nie jest przypadkowe. Oświetlenie jest zazwyczaj dyskretne; w połączeniu z dużymi oknami daje poczucie przestrzeni. To wnętrze stylowe o wysokiej jakości, funkcjonalności i trwałości.

Orientalny - powiew wschodu
Styl orientalny nawiązuje do wzorów azjatyckich; to nie tylko Japonia ale również Chiny, Tajlandia, Korea czy Wietnam i inne. Wchodząc do takiego wnętrza odczuwamy taniec energetycznych barw oraz wzorów. Króluje tutaj czerwień, róż, fiolet i złoto na tle naturalnej bieli połączonej z czernią i odcieniami ziemi. Bardzo charakterystyczne jest też naturalne drewno takie jak palisander czy bambus.

Pałacowy – współczesny władca
Choć nazwa kojarzy się z przesadnym blichtrem i przepychem ogromnych komnat, styl ten bardzo dobrze przedstawia się we współczesnych wnętrzach. To głównie stylizowane ludwikowskie meble połączone z klasyką przy zastosowaniu barw takich jak brąz, krem, wanilia oraz złoto, zieleń, czerwień i błękit. Charakterystyczne dla tych wnętrz są dodatki takie jak lustro w złoconych ramach, ozdobne kotary, kapa na łóżko, dekoracyjne poduszki oraz efektowny żyrandol.

Pop art – szaleństwo konsumpcjonizmu
Wchodząc do takiego wnętrza czuć dynamikę i radość. Styl ten to rezygnacja z naturalnych materiałów na rzecz tworzyw sztucznych. Pełno tu symboli i produktów wytworzonych przez cywilizację w otoczce dużej ilości dodatków i mocnych kolorów takich jak czerwień, fiolety, zielenie, pomarańcze, żółcienie.

Prowansalski – w promieniach południowego słońca
Prowansja to lawendowe pola skąpane w słońcu, co odzwierciedla się we wnętrzach. Styl ten to przestrzeń prosta i bezpretensjonalna, pełna ciepłej i sielskiej atmosfery. Wnętrze ma służyć wypoczynkowi. Dużo tu pasteli i zieleni a wystrój nawiązuje do natury.

Retro – ach te dawne lata
Styl retro to wnętrza stylizowanie na dawną epokę. Wnętrze w tym stylu jest gruntownie odrestaurowywane całe czyli albo wszystko albo nic. Chodzi o autentyczność a co za tym idzie styl ten nie łączy się z innymi. Najważniejsza jest tutaj konsekwencja i pełna spójność wszystkich elementów.

Rustykalny – ciepło wiejskiego otoczenia
Tyle ile krain tyle jest odmian tego stylu. Łączy je jednak jedna wspólna cecha: ciepła i sielankowa atmosfera wewnątrz. Styl rustykalny łączy prostotę natury z przytulną i szlachetną swojskością. Podkreśla naturalne piękno drewna. Dominują kolory takie jak: brąz drewna, biel ścian, barwy gliny i węgla.

Shabby chick – w cieple romantyzmu
Wnętrze w tym stylu jest ciepłe pełne pastelowych barw, bibelotów, kwiatowych aplikacji i celowo postarzanych mebli z wazonem pełnym świeżych traw. Należy uważać bo bardzo łatwo tu o cukierkową przesadę, jednak właściwie zaprojektowane wnętrze przenosi nas na francuską lub angielską wieś. Styl ten wprowadza urokliwy, ciepły i rodzinny klimat, niczym z babcinych opowieści.

Skandynawski – harmonia ciepła i chłodu
Prostota, naturalność i styl - to najważniejsze cechy wnętrz skandynawskich, które są naturalne i przyjazne. Ważne są detale, które kojarzą się z nostalgią i romantyzmem. Styl skandynawski łączy ergonomię i funkcjonalność z pięknym współczesnym wzornictwem. Liczba mebli i dodatków jest ograniczona do minimum, co tworzy efekt lekkości i przestrzenności. Blade, czyste naturalne kolory (ecrue, wierzba) pięknie współgrają z ciemnymi odcieniami hebanu, kasztanu i grafitu.

Vintage - piękno historii
Styl vintage swobodnie łączy ze sobą meble i akcenty z różnych historycznych epok. To tutaj stare przedmioty przeżywają drugą młodość. Wnętrze wypełnione obiektami zaprojektowanymi według dawnych wzorów doskonale łączy się ze współczesnym designem. Styl ten to również stare formy w awangardowych, soczystych kolorach: zieleniach, różach, żółciach. To nostalgia za dawnymi latami zmiksowana z poczuciem humoru i radością życia.

Zen – harmonia i spokoju
Zen czyli medytacja. Wnętrze takie jest spokojne, harmonijne i sprzyja wyciszeniu, oparte na zasadach wypracowanych wieki temu przez buddyjskich mnichów. To prostota, oszczędność w kolorach i dodatkach.

Regulamin     Opinie     Cennik     Kontakt